Jakie Są Zalety Formowania Wtryskowego Tworzyw Sztucznych?

Precision-Mechanics > Ciekawostki > Jakie Są Zalety Formowania Wtryskowego Tworzyw Sztucznych?
paź 23, 2018 Posted by: Precision Mechanics Ciekawostki Formy Wtryskowe

Formowanie wtryskowe z tworzyw sztucznych jest jedną z najbardziej wydajnych oraz najczęściej stosowanych metod produkcji skomplikowanych części z termoplastycznych tworzyw sztucznych. Rzućmy okiem na kilka z najbardziej istotnych zalet stosowania technologii wtrysku tworzyw sztucznych.

Spis treści

  • Wysoka precyzja i estetyka
  • Szybkość i wydajność
  • Ogranicza kosztów pracy do minimum
  • Minimalizowanie zużycia energii, odpadów i emisji szkodliwych związków
  • Elastyczność produkcji

Wysoka precyzja i estetyka

Formowanie wtryskowe z tworzyw sztucznych to metoda produkcji artykułów charakteryzujących się wysoką jakością, dużą dokładnością wykonania, estetyką i powtarzalnością wymiarów otrzymywanych wyrobów.

Szybkość i wydajność.

Szybki i wydajny charakter tego rodzaju produkcji sprawia, że jest to najbardziej popularny sposób produkcji wielkoseryjnych plastikowych przedmiotów zarówno codziennego użytku, jak i wysoce wyspecjalizowanego przeznaczenia. Jednak rzeczywisty czas tworzenia każdego elementu będzie różny w zależności od złożoności samej formy wtryskowej. Typowy czas formowania wyprasek waha się pomiędzy kilkoma a kilkudziesięcioma sekundami.

Ograniczenie kosztów pracy do minimum.

Dzięki nowoczesnej technice istnieje możliwość pełnej automatyzacji sterowania oraz kontroli procesu technologicznego formowania wtryskowego.

Minimalizowanie zużycia energii, odpadów i emisji szkodliwych związków

Zdolność do minimalizowania odpadów i emisji szkodliwych dla środowiska i zdrowia związków z pewnością będzie zaletą wszystkich. Cały proces charakteryzuje się wysoką powtarzalnością, co redukuje ilość produkowanych odpadów. Uzyskane odpady są następnie poddawane recyclingowi i mogą mieć zastosowanie w innej produkcji.

Elastyczność produkcji

Formowanie wtryskowe z tworzywa sztucznego zapewnia dużą elastyczność i możliwość wprowadzania zmian w całym procesie produkcyjnym, jak na przykład kolor bądź zastosowanie materiałów o różnym stopniu wytrzymałości bądź dodatków wpływających na odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak UV albo substancje chemiczne.